Z jakich podręczników do matematyki warto korzystać w klasie 7

Matematyka nie bez powodu nazywana jest królową nauk. Z jej pomocą można wyjaśnić wiele otaczających ludzi zjawisk, jednak jej okiełznanie i zrozumienie nie zawsze jest proste. Niezastąpioną pomocą zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów są odpowiednio przygotowane i dostosowane podręczniki. Dzięki nim rozłożenie materiału na cały rok szkolny staje się o wiele prostsze, a sama nauka nie wydaje się już taka straszna. Jakie podręczniki sprawdzą się dla siódmoklasistów? 

Podręczniki do matematyki dla siódmoklasistów

Matematyka to jeden z podstawowych przedmiotów w każdej klasie, jednak szczególną uwagę powinny zwrócić na nią uczniowie 7 klas, którzy już teraz przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty. Choć nadchodzący egzamin może spędzać sen z powiek, to odpowiednie przygotowanie pozwoli przejść przez niego bez żadnych problemów. Pomóc w tym może dobry podręcznik matematyka klasa 7, dzięki któremu każdy uczeń spokojnie przyswoi materiał, jaki na niego czeka w nadchodzącym roku szkolnym. Odpowiednio przygotowana książka to klucz do sukcesu dzieci. Taki podręcznik powinien nie tylko zawierać wyjaśnioną w prosty sposób wiedzę, ale i uwzględniać potrzeby uczniów słabszych, jak i rozwijać umiejętności tych zdolniejszych. Nie każdy maluch zrozumie matematykę tak samo szybko, dlatego podręcznik nie może być przystosowany wyłącznie do jednej grupy uczniów. 

Po jakie podręczniki dla 7 klas warto sięgnąć?

Podręcznik do matematyki to podstawa do nauczania w każdej klasie, dlatego warto sięgnąć po te, które dobrze sprawdzą się dla uczniów w 7 klasie. Nie tylko będą dobrze przekazywać wiedzę dostosowaną do poziomu dzieci, ale też będą napisane językiem, który każdy maluch będzie w stanie zrozumieć, a sama nauka z podręcznika nie będzie dla niego frustrująca. Mogą to być na przykład takie książki jak:

– “Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa” Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz
– “Matematyka z plusem. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa” opracowanie zbiorowe
– “Matematyka z kluczem 7. Podręcznik” Agnieszka Mańkowska Jerzy Janowicz Karolina Wej Małgorzata Paszyńska Marcin Braun Wojciech Babiański Ewa Szmytkiewicz

Wszystkie podręczniki warto uzupełniać o zbiory ćwiczeń i repetytoria, aby nauka była jeszcze prostsza i skuteczniejsza.